Dostawa


Legalna wysyłka:

Specjalizujemy się w wysyłkowym dostarczaniu zwierząt dla akwarystów słodkowodnych. Nasza firma posiada specjalną umowę na przewóz żywych zwierząt za pośrednictwem firmy UPS.
Przesyłki dostarczamy na terenie całej Polski.
Zamówienia wysyłkowe realizowane są od kwoty 150zł plus koszt dostawy, można mieszać gatunki ryb.
Ryby wysyłane są od poniedziałku do środy.
O terminie dostawy zostaną Państwo poinformowani Sms na nr wskazany w zamówieniu. Podczas tworzenia zamówienia wybierając opcję dostawy UPS Standard lub USP EXPRESS SAVER wyświetlane będą daty proszę się nimi nie sugerować ponieważ daty te są nieprawidłowe (niestety nie można tej informacji usunąć) o dacie wysyłki zostaną Państwo poinformowani SMS.  
Zamówienie należ  składać telefonicznie lub przez stronę hodowli.
Ryby odpowiednio przygotowujemy do transportu i pakujemy w worki napełnione czystym tlenem umieszczamy je w styroboxie i dodajemy podgrzewacze przy niskich temperaturach.
Gdy wyślemy ryby jesteśmy z Państwem w stałym kontakcie telefonicznym. Kurier dokonuje tylko jednej próby doręczenia to ważne abyście państwo w czasie dostawy byli w domu.
Gdy doręczenie nie powiedzie się ryby wracają do hodowli
W momencie gdy kurier dostarczy do państwa ryby ważne jest aby paczkę otworzyć przy kurierze wyjąć worki z rybami i następnie wyciągnąć kopertę w której znajduje się list zwrotny. List zwrotny należy przykleić na opakowanie. I tak przygotowane opakowanie należy oddać kurierowi UPS
Opakowanie, w którym dostarczone będą do państwa ryby nie jest własnością kupującego i należy zwrócić je kurierowi UPS. W przypadku gdy kurier z przyczyn losowych nie odbierze opakowania, opakowanie należy dostarczyć do pobliskiego punktu UPS. Gdy opakowanie nie zostanie zwrócone zostanie naliczona dodatkowa opłata w wysokości 100zł.
Opakowanie nie jest własnością kupującego. Po oddaniu Boxu kurierowi należy dokładnie obejrzeć worki czy wszystkie ryby żyją czy worki nie przeciekają i przystąpić do przeprowadzenia procesu aklimatyzacji.
Przesyłki wysyłamy przez cały rok z wyjątkiem z wyłączeniem 2 wyjątków. Pierwszy gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej -10stopni Celsjusza, przesyłki nie są realizowane i zmieniana jest data wysłania paczek. Przypadek drugi to  gdy jesteśmy na urlopie wypoczynkowym lub zwolnieniu lekarskim.


Opcje dostawy:


-UPS Standard - najbardziej ekonomiczną metodą wysyłania paczki jest wybranie standardowej dostawy, która zajmuje od 1–2 dni roboczych w zależności od kodu pocztowego. Przesyłek Standard nie realizujemy w terminach od 18 grudnia do 4 stycznia ponieważ w tym okresie jest szczyt paczkowy i okres dostawy jest wydłużony. Poza tym okresem paczki dostarczane są w 90% na następny dzień roboczy.  


-UPS Express Saver - czas dostawy od momentu wysłania ryb 1 dzień roboczy, dostawa w następnym dniu od momentu wysłania ryb np. ryby wysłane w poniedziałek dojadą do Państwa we wtorek.. W zależności od kodu pocztowego oferujemy doręczenie przesyłek w następnym dniu roboczym do 12,00, 14:00 lub na koniec dnia. Opcja wysyłki dostępna przez cały rok. Ta opcja rekomendowana jest gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 5 stopni Celsjusza w ciągu dnia.
 
 

Ubezpieczenie przesyłki:

Ryby posiadają ubezpieczenie do momentu gdy nie zostaną wyjęte z worka w którym były umieszczone w celu transportu, Gwarancja obowiązuje gdy ryby są w worku maksymalnie 1h po próbie doręczenia. W przypadku gdy zauważą Państwo że któraś z rybek padła należy wykonać następujące czynności:
-Wykonanie zdjęcia gdy ryby są zapakowane w worki orginalne (zdjęcie ma obejmować cały worek)
-Wyjęcie ryb z worków transportowych
-Rozpoczęcie aklimatyzacji ryb które przeżyły
-Wykonanie zdjęcia ryb nieżywych wyjętych z worka ryby proszę ułożyć np. na papierze aby możliwa identyfikacja ilości sztuk oraz gatunku  
-Wysłanie informacji wraz ze zdjęciami E-mail/Sms nie później niż 1,5h po otrzymaniu paczki przez kuriera.
-Spisanie protokołu strat z kurierem UPS (w momencie dostawy)

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku zostaną zwrócone Państwu środki w wysokości wartości Padniętych ryb niestety koszt wysyłki nie podlega zwrotowi  

Uwaga !!!
W dni kiedy temperatura na zewnątrz w ciągu dnia spadnie poniżej 5 stopni Celsjusza ubezpieczenie uznawane jest dla Paczek wysłanych opcją dostawy UPS EXPRESS SAVER
Życzymy Udanych Zakupów.